21 دام (تله) کنکور+ راه فرار برای رتبه شدن

برای ثبت نام کنکور رشته عکاسیمانند سال های گذشته داوطلبان کنکور هنرمی توانند به وب سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. دفترچه سوالات این دروس که با عنوان آزمون عمومی یا دفترچه شماره یک از آن یاد می شود، برای کنکور سراسری 1401 حذف نشده و همانند گذشته دارای 100 سوال 4 گزینه ای (هر درس 25 سوال) با مدت زمان 75 دقیقه است. در این میان، می توانید به ضریب هر درس و همچنین احتمال طرح سوال از مباحث مختلف (با توجه به سوالات سال های گذشته) توجه نموده و بر این اساس، جدولی از دروس و مفاهیم پراهمیت ترسیم کنید. هر سال قبل از شروع ثبت نام، علاوه بر ارائه بودجه بندی کنکور، فهرستی از حذفیات مباحث برای گروه های آزمایشی توسط سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلبانی که سوالات آزمون سراسری زبان خارجی را دانلود کرده اند برای بررسی سوالات و ارزیابی سوالات درست، نادرست و نزده لازم است پاسخنامه کنکور گروه آزمایشی زبان را دانلود نمایند و پاسخ های خود را با کلید آزمون تطبیق دهند. دروس عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی، فرهنگ و معارف اسلامی، زبان انگلیسی و عربی پایه دهم، یازدهم و دوزادهم است که برای تمامی گروه های آزمایشی کنکور یکسان می باشد.

مطابق با مصوبات شواری سنجش و پذیرش دانشجو، محتوای سوالات کنکور سراسری 1401 و آزمون های بعد از آن نیز فقط بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید (3.3.6) می باشد. با وجود این بند در مصوبات اخیر، دست دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو باز است؛ یعنی دانشگاه ها می توانند علاوه بر نمره و رتبه حدنصاب داوطلب، شرایطی مثل شرط معدل را برای پذیرش دانشجویان مشخص نمایند. حاشیه نویسی بیشتر برای دروس حفظی و مفهومی مثل دروس عمومی، زیست و شیمی به کار می رود. همچنین داوطلبان می توانند از نرم افزار تخمین رتبه ایران مشاوره در این امر کمک بگیرند. رتبه های برتر در رابطه با برنامه ریزی چه می گویند ؟ بنابراین متقاضیان می توانند با مراجعه به این دفترچه و بررسی آن با رشته های دانشگاهی ارائه شده آشنا شوند و با توجه به میزان اهمیتی که هر درس در بالا بردن شانس پذیرش در رشته های مورد نظر آن ها داراست، زمان های مناسبی را برای مطالعه هر کدام در نظر بگیرند. مسئله حذف کنکور در سال 86 در مجلس مطرح شد اما بنا به گفته سازمان سنجش نمی توان با تکیه بر سوابق تحصیلی داوطلبان، فرآیند سنجش و پذیرش دانشجو را رقم زد.

برای مطالعه کامل شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور ۱۴۰۲، می تونین مقاله زیر را که توضیح مفصلی در مورد دفترچه ثبت نام کنکور و نحوه دانلود آن داده است، بخونین. کنکور ۱۴۰۱ سه تغییر اساسی شامل «کاهش تعداد سوالات»، «کاهش زمان پاسخگویی» و «افزایش دفترچه سوالات» خواهد داشت. کسانی که به دنبال منبع تست قوی برای زیست یازدهم تجربی هستن، کتاب سه بعدی زیست نشر الگو اشکان هاشمی منبع خوبی هست. کدام یک از سهمیه های مناطق یک ، دو و سه بیشترین تعداد داوطلبان را دارد ؟ سازمان سنجش برای حفظ آرامش و امنیت بیشتر، تعداد دفترچه سوالات گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی را نیز افزایش داده به طوری که برای دروس تخصصی دو نوع دفترچه سوال ارائه می گردد. در راستای ساماندهی آزمون سراسری، مصوبه ای تحت عنوان اعتبار دو ساله نتایج کنکور نیز برای سال 1402 به مرحله اجرا خواهد رسید.

شاید نظرم درست نباشه ولی خب بقیه ی گرایش ها تکلیفشون مشخص بود و با اینکه شنیده بودم خارج از ایران این گرایش اهمتی بیشتری داره ولی خب همچنان برام سوال موند! آنچه تفاوت کنکور ۱۴۰۰ را در مقایسه با سالهای پیشین برجسته میکند، تعداد بالای پروندههای قضایی یا پروندههای نرسیده به دستگاه قضا به دلیل ریشسفیدی و فامیلگرایی است؛ پروندههایی که تعدادی از آنها همچنان باز است و در کنار آن، پرونده اصلی موضوعی است که در ذهن و فکر بسیاری از داوطلبان یا خانوادههایشان همچنان باز است. باز هم تاکید می کنیم که مهم ترین مورد درباره شیمی کنکور ، حل سریع مسائل درس شیمی هست.

برای این درس کتابهای کمک آموزشی بسیاری وجود دارند که هر کدام نقاط ضعف و قوتی دارند اما کتاب اصلی برای مطالعه، کتاب درسی است و پس از تسلط کامل به کتاب، تهیه کتاب کمک آموزشی توصیه میشود. درسته سایت آلاء به صورت مستقیم واسه شما آموزشی نزاشته اما فیزیک و ریاضیتون رو که چک کردم کلی مطلب مشترک با بچه های ریاضی و تجربی دیدم.مثلا دیدم تو ریاضی لگاریتم میخونید خب آقای ثابتی واسه بچه های رشته ریاضی سال یازدهم یه آموزش فوق العاده واسه لگاریتم تو سایت آلاء داره میتونید از اون کمک بگیرید و تو لگاریتم خفن بشید.واسه بقیه درس ها هم بگردید میتونید آموزشای خوبی پیدا کنید. داوطلبانی که در بازه زمانی بین 9 الی 11 تیر ماه در کنکور سراسری شرکت می کنند، پس از دریافت کارنامه اولیه خود را در مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نموده اند، می بایست در زمان انتخاب رشته کنکور 1401 در صورتی که واجد شرایط انجام این فرآیند بوده و در کارنامه آن ها مجاز به انتخاب رشته درج شده باشد، در بازه زمانی مشخص شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور، پس از اعلام نتایج کنکور 1401، نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سامانه انتخاب رشته اقدام نمایند.

همچنین تحلیل و کلید کنکور 97 در سایت دیجی کنکور قرار دارد. سهمیه منطقه 1 برای مناطقی که از لحاظ رفاهی در درجه بالاتری قرار دارد درنظر گرفته شده و سهمیه مناطق 2 و 3 هم به ترتیب برای مناطق با امکانات کمتر اعمال می شود. لازم است بدانید که این سهمیه برای تمام داوطلبان کنکور سراسری اعمال می شود و به هر کدام از داوطلبان یکی از سهمیه های منطقه 1، 2 یا 3 یا ایثارگری تعلق می گیرد. نکته حائز اهمیت دیگر در دانشگاه آزاد بدون کنکور این است که: نقل و انتقالات در دانشگاه آزاد بدون کنکور در تمامی مقاطع چهارگانه به هیچ وجه امکان ندارد.

هم چنین شما می تونین برای دریافت مشاوره برنامه ریزی و مطالعه منابع مطالعاتی و نحوه تست زنی برای هر درس از کارشناسای این مرکز مشاوره کمک بگیرین . متقاضیانی که قصد ثبت نام در آزمون های استخدامی را دارند، می بایست به یکی از بخش های «سایر آزمون های استخدامی» و یا «استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی» مراجعه کنند و مراحل مربوط به ثبت نام خود را در آزمون انجام دهند و یا کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی را دریافت کنند. 2. آن دسته از متقاضیانی که یکی از دیپلم های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی را از سال 84 به بعد در نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی اخد نموده اند، تاثیر سوابق تحصیلی آن ها 30 درصد به صورت مثبت است. تمامی درس ها در کنکور حائز اهمیت هستند و برای به دست آوردن یک تراز خوب باید تلاش کرد و به نکات آموزشی آن اهمیت داد. بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه، رشته های مورد علاقه خود را جدا کنید و در دفترچه ای یادداشت نمایید. کمااینکه این امر در درس شیمی آزمون سال قبل هم اتفاق افتاد و قاعدتاً با تراز کردن نمرات، مسئله سختی و آسانی سؤالها حل خواهد شد.

آزمون سراسری از سال 1402 دو بار در سال برگزار می شود و این یعنی داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قبولی کنکور 1402 نشده اند، می توانند در دومین آزمون همان سال شرکت کنند. مثلا در سال 1400، 85 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری و آزاد بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور انجام شد اما کماکان برای ورود به رشته های پرطرفداری مثل رشته پزشکی بایستی علاوه بر شرکت در کنکور سراسری، رتبه قبولی آن را کسب نمایید. مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 بهترین راه برای آگاهی از لیست کد رشته محل های کنکور سراسری، ظرفیت پذیرش رشته ها و… مثبت فکر کنید، چرا که اگر به حافظه و شیوه مطالعاتی خود اطمینان داشته و به نحو مطلوبی نیز از ایام جمع بندی کنکور استفاده کرده باشید، می توانید با بهترین روحیه و اطمینان از حصول نتیجه مطلوب در این آزمون سرنوشت ساز شرکت نمایید و با خیالی آسوده، آموخته های خود را بر روی کاغذ پیاده کنید. مسیر کنکور نیز مانند مسافرت میباشد . پکیج کامل رشته تجربی حرف آخر مانند سایر پکیجهای این موسسه از انیمیشن و تصویرسازی استفاده میکند.

دفترچه عمومی یا همان دفترچه شماره 1 شامل درسهای دین و زندگی، عربی، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی است. البته یک سری از تغییرات بزرگ همچون حذف دروس عمومی از دفترچه سوالات و افزودن سهم آن به سوابق تحصیلی شرکت کنندگان، برای کنکور 1402 می باشد که در ادامه جزئیات آن ها را ذکر کرده ایم. به همین خاطر در این مقاله به طور کاملا اختصاصی به بررسی تمامی موارد مرتبط با مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1401ا پرداخته ایم تا داوطلبان با آگاهی و آمادگی کامل برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری سال آینده اقدام کنند. در این قسمت برای سهولت داوطلبان در امر ثبت کد رشته محل های انتخابی، راهنمای تصویری مراجعه به سامانه انتخاب رشته را در این قسمت قرار داده ایم. مهم: اخیرا سازمان سنجش آموزش کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر مراجع ذی ربط تصمیماتی در خصوص تغییرات کنکور 1402 گرفته است که این امر برای داوطلبان آزمون سال های آینده در خصوص نحوه برنامه ریزی برای مطالعه دروس از اهمیت بالایی برخوردار است. این امکان در اختیار داوطلبان رشتهی تجربی قرار گرفته است که با توجه به پاسخنامههای تشریحی کاملی که در این جلد (جلد دوم) ارائه شده است، میزان شناخت خود را از مباحث و مبانی جلد اول محک بزنند و نقاط ضعف خود را بهتر بشناسند.

همان طور که می دانیم در فصل تابستان اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان و داوطلبان مشغول به تحصیل در پایه دوازدهم تمایل به ثبت نام و شرکت در کلاس های کنکور و یا آزمون های آزمایشی دارند. «خبرگزاری دانشجو» – آدم ها و حتی ملت ها در مورد این که ناب ترین هنر چیست، اتفاق نظر ندارند؟ به خصوص اگر فرمول ها هم در این درس وجود داشته باشد. اگر چند ماه قبل از کنکور به سایت سازمان سنجش سری زده باشید متوجه خواهید شد این مرکز به رسم هر سال منابع کنکور سراسری را برای سال جاری به صورت جداگانه برای دروس عمومی و اختصاصی تمام رشته ها اعلام می کند. همان طور که گفته شد، تاثیر سوابق تحصیلی و تاثیر معدل در کنکور از 30 درصد به 40 درصد افزایش یافته که بخشی از آن بر اساس نمرات ارسالی آموزش و پرورش است و بخش دیگر نیز طبق خوداظهاری متقاضیان در هنگام ثبت معدل در سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

این مورد در کنار هم دیگر سبب شده تا خیلی از دانش آموزان فیلم کنکور را برای یادگیری ترجیح دهند. مسئولین زمانی می توانند این مصوبه را اجرا کنند که همان امکاناتی که در دانشگاه علوم پزشکی تهران داریم ، مثلا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام هم داشته باشیم ! ارزیابی دروس از طریق وب از تاریخ ۱۴۰۴/۰۳/۰۹ تا ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ اجرا می­گردد. انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سامانه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. از سال 1403، آزمون سراسری به شکل بدون کاغذ و کاملا الکترونیکی برگزار خواهد شد. برای کدام رشته ها آزمون عملی برگزار می شود؟

داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور مجاز به انتخاب 150 کدرشته محل برای دانشگاه های سراسری و 100 کد رشته محل برای دانشگاه آزاد سایت ahmadikonkoor می باشند. مجموعا کنکور هنر شامل 260 سوال با مدت زمان پاسخگویی 265 دقیقه (100 دقیقه سوالات عمومی ، 165 دقیقه سوالات اختصاصی) می باشد. دفترچه شماره یک برای هر 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر همان دفترچه دروس عمومی با 100 سوال و مدت زمان 75 دقیقه می باشد. در هر زیر گروه رشتههایی وجود دارد که ضرایب دروس اختصاصی برای قبولی در هر کدامشان متفاوت است. همچنین به محض آن که این دفترچه از طریق سایت مذکور منتشر شود، لینک های موجود در جدول زیر برای دسترسی آسان تر متقاضیان فعال خواهد شد.

توسط کنکور احمدی

تدریس کنکور استاد احمدی