زمان کنکور ۱۴۰۱+ جزئیات منابع، تاریخ دقیق و آخرین اخبار

پس در برنامه ریزی کنکور ریاضی، اولویت با دو درس ریاضی و فیزیک است و شما باید به صورت روزانه برای این دو درس زمان بگذارید. شما برای دسترسی به برترین کتاب فیزیک کنکور رشته ریاضی، میتواندی به سایت کتابانه مراجعه نمایید. بسیاری از داوطلبان رشته ریاضی مطالعه این درس اصلاً لازم نیست را نمیدانند و فکر میکنند درسهای اختصاصی فقط حساب دیفرانسیل و فیزیک است و اصلاً به سراغ تستهای ریاضیات گسسته نمیروند! در صورتی که هنوز در تأثیر فیزیک در رتبه کنکور خود کمی تردید دارید حتماً کارنامه های داوطلبان کنکور سال گذشته را نگاهی بیندازید تا این موضوع بیشتر برایتان روشن شود.

کسب درصد بالا در این درس میتوند تأثیری بسیار مهم در کسب رتبه ای عالی در کنکور سراسری برای فرد داوطلب داشته باشد. امیدوارم حالتون عالی باشه. کل فصل حرکت شناسی را تنها با یک الگو یاد می گیرید. درسهای عمومی چون ماهیت حفظی دارند، معمولا از یاد میروند. از مزایای خلاصهبرداری هم که دیگر برایتان نگوییم؛ چون خودتان بهتر از ما میدانید هنگام مرور و در دوران جمعبندی حسابی به دادتان میرسد. با این حساب وقتی اعتمادها را بهخود جلب کردند برای فروش سوالات کنکور ادعا میکنند و معمولا ادعای واهی است ولی چون اعتماد جلب شده، پولهای زیادی به جیب میزنند و چون سوالات بعد از برگزاری بهدست آنها میرسد برای برخی از مشتریها میفرستند. فكر كردي اينا همه قبول حساب شدن ؟ ریاضی تجربی درسی کاملا محاسباتی به حساب میآید و خیلی از داوطلبان گروه اموزشی تجربی، درصد پایینی میزنند اگر شما بتوانید با کمک از منابع تست زنی و آموزش روش های تست زنی درصد خوبی در این درس بزنید، روی رتبه شما بسیار تاثیر گذار است.

ثبت نام کنکور هنر 1401 همزمان با ثبت نام آزمون سراسری انجام میشه و داوطلبایی که شرایط ثبت نام رو دارن و مجاز به انتخاب رشته میشن در صورت انتخاب رشته های متمرکز با شرایط خاص این گروه آزمایشی باید در آزمون عملی هنر هم شرکت کنن. کنکور هنر یکی از پرطرفدار ترین گروه های آزمایشی شرکت کننده در آزمون سراسری است که افراد علاقه مند به رشته های هنری را همواره به سوی خود فرا می خواند . بیشتر داوطلبین رشته ریاضی به دلیل علاقه به حل مسائل دیفرانسیل با مکانیک به این درس میپردازند و با تصور دشوار بودن، درس های هندسه یا مثلثات را کنار می گذارند که این اشتباهی بسیار بزرگ به شمار می رود. در صورتی که میخواهید در رشتههای پزشکی و زیر مجموعههای آن با رتبههای بالا و در نتیجه در شهر و دانشگاه مورد علاقه خود قبول شوید، باید به برخی از دروس از جمله دروس تخصصی بیشتر اهمیت داده و تستهای آن دروس را بیشتر بزنید و با نکات آن به خوبی آشنا شوید. رتبههای زیر هزار بالای 80 درصد بهسوالات زیست جواب میدهند. رتبههای زیر 2000 هم درصد شیمیشان حداقل 70درصد است. البته درصد بالای درس زیستشناسی بهراحتی بهدست نمیآید و شما باید طوری درس بخوانید که تمام مفاهیم را کامل و دقیق یاد بگیرید و درکنارش قابلیت تجزیه و تحلیلشان را هم داشته باشید.

براساس اطلاعیه منتشر شده توسط سایت سازمان سنجش، همونطور که می دونید آزمون سراسری 1400 برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید به صورت مشترک برگزار می شود. فقط کافی است یک اگر میخواهید در کنکور تجربی نتیجهی خوبی بگیرید بهتر است یک مشاوره کنکور تجربی اصولی داشته باشید و درکنارش از داوطلبان سالهای گذشته هم کمک بگیرید و از تجربههایشان استفاده کنید. بررسی های مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب نشان داده است افرادی که در زمینه تحصیل موفق بوده اند، روش درستی برای مطالعه انتخاب کرده بودند. در این طرح داوطلب بعد از برگزاری کنکور پذیرش شده و نمره و رتبه فرد هم مشخص میشود و این رتبه تا یک بازه زمانی مثلاً ۲ ساله معتبر است؛ سیاست دوم این است که تأثیر سوابق تحصیلی سال آخر دانش آموزان در کنکور ۶۰ درصد شود. امسال دو داوطلب 81 ساله، یک فرد 78 ساله، دو نفر 75 ساله، سه نفر74 ساله و یک نفر 73 ساله در آزمون سراسری شرکت کردهاند و 4 نفر هم 13 ساله داوطلب شرکت در این آزمون هستند. کنکور تجربی گفت: علاقه زیادی به رشته پزشکی داشتم و به همین دلیل امسال در کنکور رشته تجربی شرکت کردم و خوشبختانه لطف خدا نیز شامل حال من شد.

در جواب باید بگوییم که خیر اما از بابت ساختار بسیار شبیه به هم هستند و به همین دلیل به شما پیشنهاد میشود تا سؤالات پرتکرار را در ریاضی کنکور تجربی بیشتر مورد توجه قرار دهید زیرا در صورتی که مفهوم و ساختار آن را بهطور کامل فرا بگیرید دیگر با اندکی تغییر هم دچار سایت ahmadikonkoor مشکل نخواهید شد. به زبان ساده باید بگوییم که تیپبندی سؤالات یکسان بوده و راه حل آن نیز یکسان است و این بیان ادبیات است که تغییر کرده و البته مقادیر آن نیز تغییر میکند و در صورت مسلط نبودن شما را به اشتباه میاندازد. از آنجایی که در سالهای اخیر نوع سؤالات تغییر کرده و بیشتر حالتی مفهومی دارند، باید برنامهریزی و سبک و سیاق خواندن دروس این رشته را کمی تغییر داده و با دقت و محاسبه شده پیش بروید. پس از مرور خلاصهنویسی به سراغ تستهای کنکور در سالهای اخیر بروید. عربی کنکور در سال های اخیر با چالش های مختلفی همراه بوده این درس با سخت گیری سال های اخیر طراحان سوال عربی کنکور تبدیل به چالش بزرگ برای دانش آموز شده است. سه سال بعد از اینکه رشتهی تجربی را انتخاب کردید باید سر جلسهی کنکور تجربی بنشینید و خودتان را در مقایسه با بقیهی داوطلبان محک بزنید.

کافی است یک نگاه کوتاه به این عددها بیندازید تا بهتر متوجه منظور ما شوید. حفظ کردن فرمولهای دروس تخصصی برای کوتاه مدت جواب میدهد ولی در بلند مدت در ذهن باقی نمیماند. سؤالی که شاید ذهن شما را درگیر کند این است که آیا سؤالات تکراری نیز در کنکور وجود دارد و آیا وقتی صحبت از دروسی همچون ریاضی کنکور تجربی میشود و توصیهها بر این اساس است که سؤالات سالهای قبل را مطالعه کرده و بر روی سؤالات پرتکرار تمرکز کنیم پس آیا سؤالات تکراری هستند؟ چهارمین ویژگی بهترین کلاس کنکور پزشکی خوب آنست که آموزشگاههای کنکور موثر و موفق دارای چارت اهداف، چارت آموزشی برای مدرسین و دانش آموزان صورت منحصر به فرد است. از آنجا که حدود نیمی از متقاضیان پزشکی خانمها هستند و در صورتی که نتوانند در آزمون 80 از 100 موفق شوند، چیزی را ازدست نمیدهند. در ادامه، احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهعنوان میزبان با اشاره به اخبار خودکشی نوجوانان کنکوری گفت: متأسفانه اختلاف بین دستگاههای اجرایی بر سر مسئله کنکور منجر به آن شده است که آموزش عمومی تحت تأثیر قرار گیرد.

به یاد داشته باشید حذف شیمی و مطالعه نکردن آن می­تواند رتبه شما را تا حد زیادی تنزل دهد و این مقدار آنقدر زیاد است که نمی­توان از آن چشم­پوشی کرد. کنکور 98 به صورت دو آزمون نظام قدیم و جدید برگزار شد و سازمان سنجش و آموزش کشور داوطلبان را با رعایت عدالت تراز بندی کرد. درس فیزیک به عنوان درسی بسیار مفهومی در رشته های علوم ریاضی و تجربی به شمار می رود که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور را به شدت درگیر خود کرده است. یکی از ابزارهای مطالعه این درس مفهومی و آمادگی برای کنکور، استفاده از کتاب فیزیک کنکور ریاضی است. در نتیجه هر فرد داوطلب باید با توجه به بودجه بندی فیزیک در کنکور سراسری به مطالعه درست و مفهومی در این درس بپردازد تا بتواند درصد دلخواه خود را در فیزیک کنکور به دست آورد.

یکی از این درسها که با توجه به ضریبی که در رشته تجربی دارد از اهمیت خاصی برخوردار است، درس ریاضیات است که نیاز دارد تا زمان بیشتری را برای خواندن آن اختصاص دهید تا بتوانید کنکوری موفقتر را پشت سر بگذارید. تمامی داوطلبانی که زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ اقدام به انتخاب گروه آزمایشی مورد علاقه (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) و تکمیل فرم ثبت نام کردهاند برای حضور سر جلسه آزمون ملزم به گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱ هستند. ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت تکمیل کادر افسری نیروهای زمینی، قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیاء(ص) ، هوایی ، دریایی و سازمان های تابعه خود از بین جوانان(پسر) مؤمن، متعهد و علاقمند به حرفه نظامی ، دانشجو میپذیرد.

درسهای تخصصی هم شامل زیستشناسی، زمینشناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک هستند و شما باید درکل به 170 سوال طرحشده از این درسها جواب بدهید. برای دانش آموزانی که میخواهند در رشته داروسازی پذیرفته شوند مهمترین درس بعد زیستشناسی، درس شیمی است که در زیرگروه دو ضریب ۴ دارد. یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید یکسان بودن عناصر واکنش دهندهها و محصولات است. به همین دلیل تأکید مشاوران بر این است که سؤالات پرتکرار سالهای قبل را بیشتر مورد بررسی و مطالعه قرار دهید. کنکور سراسری بر حسب مقطع مورد نظر توسط نهادهای گوناگون برگزار می گردد، این آزمون در مقطع کارشناسی تمام دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ایران و نیز کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی کلیه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی ایران (به جز رشته های علوم پزشکی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار میگردد.

برخلاف تصور عده زیادی از افراد جامعه، کسانی که شرکت در کنکور هنر را انتخاب کنند، کار دشواری را پیش رو خواهند داشت که علاقه به هنر، این راه هر چند دشوار را برایشان تسهیل خواهد کرد. البته هستند مؤسسات آموزشی که در این مسیر و در این زمینه همیشه کنار شما بوده و به شما کمک خواهند کرد. ازطرفی بین مفاهیم مختلف درس زیستشناسی ارتباط وجود دارد و داوطلبی میتواند به بیشتر سؤالها جواب درست بدهد که ارتباط بین مفاهیم مختلف را خوب درک کرده باشد. از هرکدام از فصلهای قدر هدایای زمینی را بدانیم، در پی غذای سالم و جلوهای از هنر، زیبایی و ماندگاری 4 سوال مطرح میشود که هر کدام 11 درصد سؤالها را شامل میشوند. هرکدام از این درسها ضریب خاص خودشان را دارند که درادامه بیشتر درموردشان توضیح میدهیم. همچنین هنرستانی ها نیز با داشتن یکسری شرایط مجاز به شرکت در کنکور هنر هستند که در ادامه بررسی شرایط کنکور هنر برای هنرستانی ها می پردازیم. از بین دانشگاه های کشور هم دانشگاه تهران، دانشگاه هنر تهران، دانشگاه الزهرا ( مخصوص خانم ها) و دانشگاه هنر اصفهان جزو دانشگاه های برتر ایران در زمینه هنر هستند. از رئیس جمهور عدالت خواه و محبوب کشور درخواست داریم که با مسئله برخورد و کنکور برگزار شده را لغو و مجددا در یک شرایط کاملا امن کنکور تجربی برگزار شود.

یکی از رشتههایی که هر ساله آمار بالایی از داوطلبان کنکور به آن اختصاص دارند، رشته تجربی است. یک نکته ی مهم: ما هر ساله در صفحه ی دانلود سوالات کنکور به آن اشاره می کنیم که این فایل ها بهترین نمونه سوال برای کنکور سال آینده می باشد. محمدی: از مدرسه ها باید شروع کرد، کاری که معلم های ما در زنگ هنر انجام می دهند واقعاً مسخره است. به این مدل از مطالعه ، مطالعه ی جهت دار گویند که میتواند بسیار مفید باشد. ما تو مقاله برنامه ریزی برای کنکور به صورت جامع به این موضوع پرداختیه ایم و سعی کرده ایم که اصول برنامه ریزی صحیح برای کنکور رو بهتون آموزش بدیم.

پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی 3 رشتهی پرطرفدار و رؤیایی کنکور تجربی هستند و بیشترین رقابت داوطلبان هم اتفاقا برسر همین رشتهها است. ولی از یک جایی بهبعد کمکم ورق برگشت، خیلی از رشتههای مهندسی اشباع شدند و کنکوریها بهمرور زمان روبه رشتهی تجربی آوردند. بحث فروش سئولات و تقلب در کنکور ۱۴۰۰ تا جایی پیش رفت که وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه ای تاکید کرد؛ در راستای حفظ سلامت و آرامش روانی خانوادههای داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاهها و مراکز علمی کشور، با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان، تحرکات چند شبکه کلاهبرداری که در زمینه عرضه و فروش سؤالات غیر واقعی آزمون سراسری ۱۴۰۰ فعالیت داشتند، با هماهنگی دستگاه قضایی شناسایی و مورد برخورد قرار گرفته و تعدادی از سودجویان شبکهای دستگیر شدند. خیلی از داوطلبان سعی در آزمون و خطا کردن برای پیدا کردن یک روش خوب برای مطالعه هستند اما این کار زمان زیادی را میخواهد و زمان از فاکتورهای مهمی در کنکور می باشد.

توسط کنکور احمدی

تدریس کنکور استاد احمدی