دروس اختصاصی کنکور تجربی ۱۴۰۲ کنکور آسان است | ahmadikonkoor

داوطلبانی هم که قصد دارند در کنکور تجربی 1401 شرکت کنند، می توانند با دانلود دفترچه و کلید سوالات کنکور سراسری رشته تجربی سال های اخیر با نحوه طراحی و سطح سوالات، بودجه بندی سرفصل های مختلف و … طبق مصوبه جدید منتشر شده از سوی سازمان سنجش منابع دروس عمومی از سال ۱۴۰۲ به بعد از کنکور سراسری تجربی حذف شده و به سوابق تحصیلی دانش آموزان منتقل خواهد شد. بنابراین، توصیه می کنیم این داوطلبان برای استفاده صحیح از زمان خود در این فرصت به مطالعه منابع تخصصی کنکور سراسری تجربی بپردازند. به محض اعلام خبر نهایی در خصوص حذف منابع عمومی از کنکور سراسری در این مقاله اطلاع رسانی های لازم خواهد شد. سازمان سنجش پس از بررسی اعتراضات در صورت صحیح بودن اعتراض داوطلب، اقدام به حذف آن سوال خواهد نمود و پاسخ صحیح یا غلط داوطلبان به آن سوال بدون اثر خواهد شد.

  • هر داوطلب در مدت زمان۷۵دقیقه می تواند نسبت به پاسخ گویی دروس عمومی اقدام کند.
  • بنابراین، توصیه می کنیم این داوطلبان برای استفاده صحیح از زمان خود در این فرصت به مطالعه منابع تخصصی کنکور سراسری تجربی بپردازند.
  • دفترچه سوالات اختصاصی تجربی شامل دروس ریاضی، زیست، زمین شناسی، شیمی و فیزیک می باشد که دارای ضرایب مختلف در زیرگروه های پنجگانه هستند.
  • در این مقاله راهنمای تصویری هر درس به طور جداگانه بیان گردیده است.

اگر مجله خبری کنکور استاد احمدی شما کم باشد مسلما فرصت نخواهید داشت که همه بودجه آزمون سراسری مطالعه کنید برای همین حداقل لازم است طبق استندارد مطالعه پیش بروید که در هر روز و هفته می تواند متفاوت باشد. در این مقاله منابع کنکور تجربی برای داوطلبان 1402 به صورت کامل ارائه داده شده است. لازم به ذکر است، در کتاب های زیست شناسی نظام جدید تصاویر اهمیت زیادی دارند و داوطلبان باید تسلط خوبی در تجزیه و تحلیل تصاویر داشته باشند.

کنکور دانشگاه آزاد اسلامی[ویرایش]

در جدول زیر رشته های مختلف در هر زیر گروه که مربوط به سال های گذشته کنکور تجربی هست، گفته شده است. بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، هر گروه آزمایشی دارای دو دفترچه سوالات عمومی و دفترچه سوالات اختصاصی می باشد. دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری تجربی دروس ادبیات فارسی با ضریب 4، فرهنگ و معارف اسلامی با ضریب 3، زبان عربی با ضریب 2 و زبان خارجی با ضریب 2 را در بر می گیرد. دفترچه سوالات اختصاصی تجربی شامل دروس ریاضی، زیست، زمین شناسی، شیمی و فیزیک می باشد که دارای ضرایب مختلف در زیرگروه های پنجگانه هستند.

رقابت در کنکور[ویرایش]

نمرات کسب شده در۳سال اول متوسطه با در نظر گرفتن ضریب در هر یک از دروس نباید کمتر از۲۵۲باشد. رشته‌های فیزیوتراپی و رادیوتراپی نیز در حال حاضر به یکی از شغل‌های پردرآمد تبدیل شده است. باید گفت بازار کار این رشته‌ها برخلاف رشته‌های مهندسی فعلاً در ایران اشباع نشده است.

برای دریافت بهترین مشاوره ها در زمینه انتخاب رشته کنکور تجربی بهتر است از بهترین موسسات برای مشاوره اقدام نمایید. یکی از این موسسات، مشاوره کنکور آموتک است که با تلفیق نمودن تکنولوژی و آموزش صحیح دانش آموزان را به بهترین نتایج نزدیک خواهد نمود. این درس در زیرگروههای ۱ تا ۵ به ترتیب دارای ضرایب ۴و۴و۲و۲و۲ میباشد، این درس درسی بسیار مهم در بین دروس اختصاصیه، بعد از ریاضی و شیمی‌سومین درس پر اهمیت به حساب میاد!!!! یکی از مواردی که ممکن است ذهن هر فرد را به خود درگیر نماید، زمان و مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته کنکور تجربی است.

http://baranclothesshop.ir

توسط کنکور احمدی

تدریس کنکور استاد احمدی