خرید درایو نوری کامپیوتر دی وی دی رایتر کامپیوتر

بنابراین اگر سرعت خواندن دی وی دی ، برای یک دی وی دی رایتر ، 8X باشد ، باید حاصلضرب رقم ثابت X را با عدد مجاورش محاسبه کرده تا سرعت عملیات مورد بحث محاسبه گردد . البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که سرعت خواندن اطلاعات همیشه یا بیشتر یا برابر با سرعت نوشتن اطلاعات است . این تفاوت سرعت به دلیل روال انتقال اطلاعات از سیستم کامپیوتری به دستگاه جانبی و طولانی تر بودن فرایند ثبت اطلاعات است . ممکن است مشکلات پیش آمده در دیسک خوان کامپیوتر که باعث نیاز به تعمیر سی دی رام کامپیوتر شده است به علت مشکلات و ایرادات نرم افزاری باشد. در صورتی که خراب شدن سی دی رام کامپیوتر به علت مشکلات نرم افزاری باشد، بی شک با مراجعه به یک مرکز تعمیر کامپیوتر مطمئن قابل حل است و شما نیاز به تعویض سی دی رام کامپیوتر پیدا نخواهید کرد.

  • با فشار دادن زبانه ها در داخل یا خارج قاب ، درپوش اسلات درایو ۵.۲۵ اینچی را بردارید.
  • در برخی دستگاه‌ها دسترسی به آن آسان است و با باز کردن پیچ نگه‌دارنده آن، به راحتی تعویض می‌شود.
  • این ها همه نسل های آینده یک فناوری با سرعت بیش تر و سایر پیشرفت ها هستند و همه از نظر فیزیکی یک اندازه هستند.
  • یکی از ویژگی های منحصر به فرد است که می تواند در DVD Cloner دیده است که آن برای کپی کردن دی وی دی خش استفاده می شود.

شما نمی توانید یک چوب DIMM را در یک شکاف SO-DIMM قرار دهید ، و بالعکس (پایه ها و شکاف ها به هم نمی خورند). اگر متوجه شدید که به طور ثابت این اتفاق می افتد ، باید درایو دیسک خود را تعویض کنید. برخی از کاربران از وجود یک سوراخ به اندازه پین ​​در درایو DVD بی اطلاع هستند. قرار دادن یک گیره کاغذ در سوراخ باعث باز شدن درایو می شود. اگر درایو DVD شما در Device Manager نشان داده نشود ، ممکن است کابل آن شل شده باشد. وقتی کامپیوتر از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود ، کابل ها به طور تصادفی از برق جدا می شوند.

رفع مشکل ناپدید شدن و یا نشناختن درایو سی دی رام CD/DVD-Rom در ویندوز

البته به شرطی که کامپیوتر دارای یک شکاف باز برای یک درایو خارجی باشد. این راهنما آموزش نصب درایو CD / DVD رام در کامپیوتر  را به شما نشان می دهد. روش مناسب نصب درایو نوری مبتنی بر ATA را در رایانه رومیزی با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس را بیاموزید . بافر ، حافظه ای موقت است که وظیفه نگهداری اطلاعات پردازش شده را بر عهده دارد .

درایور نوری اکسترنال (

بیشتر درایوهای CD و DVD برای سیستم های رایانه ای رومیزی از رابط IDE استفاده می کنند که به شما اجازه می دهد دو دستگاه روی یک کابل واحد قرار بگیرند. معمولاً یک یا چند جامپر پشت درایو از عهده این تنظیم بر می آیند. بر روی تمامی لنزها یک پتانسیومتر (مقاوت قابل تغییر) قرار دارد که جریان ورودی به سنسور اصلی را کنترل می کند. به وسیله یک پیچ گوشتی ریز محور، می توانید مقاومت را زیاد کرده و شدت جریان ورودی به لنز را مقداری افزایش دهید. در هنگام تنظیم دقت کنید که زیاد کردن بیش از حد جریان ورودی به لنز، منجر به سوختن لنز در کوتاه مدت می شود. بله هر درایو اکسترنال ی که قابلیت رایت دیسک داشته باشد می تواند انواع دیسک ها را با توجه به ظرفیت دیسک رایت کند.

استفاده از حافظه‌های نوری همچون CD و DVD شاید نسبت به انواع حافظه فلش و هارد کم رنگ‌تر شده باشند، اما باز هم از انها استفاده می‌شود. بطور کلی رم کامپیوتر و RAM دسکتاپ به منظور یکسان در رایانه عمل می‌کنند. هر دو مسئول ذخیره کوتاه مدت حافظه در سیستم رایانه هستند. دانستن الزامات کامپیوتر قبل از خرید هر نوع حافظه بسیار مهم است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار کنکور