جزئیات ثبت درخواست اسکان در خوابگاه‌های دانشگاه تهران اعلام شدثبت الکترونیکی درخواست اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران برای دانشجویان شاغل به تحصیل و دارای انتخاب واحد در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ آغاز شد.

به گزارش ایسنا، دانشجویان روزانه غیربومی شاغل به تحصیل در دانشگاه تهران که سکونت آنها در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ در سامانه خوابگاهی گلستان ثبت شده و دارای سرترم آموزشی و انتخاب واحد در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ هستند، تا ساعت ۲۲ فردا شنبه ۱۱ شهریور ماه مهلت دارند نسبت به تمدید اسکان خود اقدام کنند. در این راستا دانشجویان دکتری تخصصی ناپیوسته ورودی ۱۳۹۸ به بعد، دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته ورودی ۱۳۹۴ به بعد، دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۱۴۰۰ به بعد و دانشجویان دکتری عمومی ورودی ۱۳۹۶ به بعد مشمول این ثبت‌نام می‌شوند.

بازه زمانی ثبت الکترونیکی درخواست اسکان دانشجویان روزانه خارج از شرایط اشاره شده فوق که نسبت به تمدید اتاق اقدام نکرده‌اند و یا دانشجویان روزانه‌ای که قبلاً خوابگاه نداشته‌اند، به این صورت است که ثبت‌نام دانشجویان روزانه دکتری تخصصی ورودی ۱۳۹۸ به بعد و دکتری تخصصی پیوسته ورودی ۱۳۹۴ به بعد از ساعت ۱۳ روز دوشنبه ۱۳ شهریور و ثبت‌نام دانشجویان روزانه کارشناسی ارشد ورودی ۱۴۰۰ به بعد و دکتری عمومی ورودی ۱۳۹۶ از ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۱۳ شهریور آغاز می‌شود و در ساعت ۲۲ روز جمعه ۱۷ شهریور ماه خاتمه پیدا می‌کند. همچنین ثبت‌نام دانشجویان روزانه کارشناسی ورودی ۱۳۹۹ به بعد و دکتری عمومی ورودی ۱۴۰۱ از ساعت ۱۰ روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور ماه آغاز می‌شود و آخرین مهلت آن ساعت ۲۲ روز شنبه ۱۸ شهریور ماه است.

دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۳۹۸ (ترم ۹ تحصیلی که حداقل ۸ واحد درسی داشته باشند) پس از انتخاب واحد از تاریخ ۵ مهر ماه ۱۴۰۲، در صورت ظرفیت خالی در خوابگاه‌های کارشناسی می‌توانند برای رزرو خوابگاه به واحد پذیرش اداره کل امور خوابگاه‌ها مراجعه کنند.

دانشجویان روزانه کم تردد (مراجعه کم صرفاً برای انجام امور پایان‌نامه و رساله و غیره) می‌توانند با معرفی‌نامه از آموزش دانشکده خود به صورت محدود (یک شب در هفته) در هر ترم، از سکونت در مهمانسرا بهره‌مند شوند؛ بنابراین این دانشجویان نیاز به ثبت درخواست الکترونیکی برای تمدید یا رزرو اتاق ندارند. بر اساس اعلام اداره کل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران، دانشجویانی که اقدام به تمدید یا رزرو اتاق می‌کنند، ولی از خوابگاه استفاده نمی‌کنند، امکان اسکان خوابگاه در ترم‌های بعدی را نخواهند داشت.

چنانچه دانشجویی پس از ثبت الکترونیکی درخواست اسکان در خوابگاه، به هر علتی از سکونت خود در خوابگاه منصرف شده و تصمیم به حذف اسکان خود بگیرد، حداکثر تا ۲۲ شهریور ماه می‌تواند نسبت به لغو اسکان ترم مهر ۱۴۰۲ اقدام کند.

دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی که در خوابگاه اسکان پیدا می‌کنند، از ساعت ۱۰ صبح ۱۵ مهر ماه تا ساعت ۲۲ هفتدهم مهر ماه می‌توانند برای جابجایی اتاق خود اقدام کنند. جابجایی فقط در ساختمان‌های مربوط به هر مقطع تحصیلی امکان‌پذیر است.

در این راستا دانشگاه تهران اعلام کرد؛ زمان بازگشایی خوابگاه‌ها در نیم‌سال اول تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ از ساعت ۸ صبح روز پنج‌شنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۲ خواهد بود. جزئیات ثبت‌نام و اسکان نودانشجویان ورودی ۱۴۰۲ کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه تهران پس از اعلام نتایج و ثبت‌نام آموزشی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402061006727/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF