بنیاد ملی نخبگان اهتمام ویژه‌ای به برگزاری رویدادهای نوآورانه داردقائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان این که بنیاد اهتمام ویژه‌ای به برگزاری رویدادهای نوآورانه دارد، گفت: تقویت نقش راهبردی متخصصان و استادان دانشگاه در رسیدن ایده‌ها و طرح‌های تحقیقاتی به بازار و تقویت اقتصاد حوزه فناوری و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا از اهداف برگزاری رویدادهای نوآورانه است.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدسلمان سیدافقهی در نشست بررسی زمینه‌های همکاری‌ دوجانبه بنیاد ملی نخبگان و گروه پتروپارس که در محل بنیاد برگزار شد، ضمن تشریح اهداف، برنامه‌ها و فعالیت‌های در دست اقدام بنیاد ملی نخبگان، سند راهبردی کشور در امور نخبگان را  قانون اساسی و محور اصلی فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان دانست.

وی گفت: بنیاد ملی نخبگان با محوریت این سند راهبردی و با هدف سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در راستای توسعه منابع انسانی برگزیده کشور در زمینه «نخبه‌شناسی»، «نخبه‌پروری»، «نخبه‌گزینی» و «نخبه‌گماری»، اجرای طرح‌های متفاوتی را در دستور کار خود قرار داده است.

رفع نیاز بخش‌های مختلف صنعت با بهره‌مندی از توان نیروی انسانی نخبه

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه با اشاره به طرح بورسیه صنعتی، هدف از اجرای این طرح را «بکارگیری دانشجویان مستعدبرتر در واحدهای اقتصادی کشور» از یک سو  و «رفع نیاز بخش‌های مختلف صنعت با بهره‌مندی از توان نیروی انسانی نخبه، خلاق و توانمند» از سوی دیگر دانست.

سید افقهی در ادامه با تاکید بر توجه بنیاد ملی نخبگان به برگزاری رویدادهای نوآورانه در کنار سایر طرح‌ها، گفت: اهتمام ویژه‌ای از سوی بنیاد به برگزاری رویدادهای نوآورانه، با هدف تقویت نقش راهبردی متخصصان و استادان دانشگاه در رسیدن ایده‌ها و طرح‌های تحقیقاتی به بازار وجود دارد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، تقویت اقتصاد حوزه فناوری و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا را از دیگر اهداف برگزاری رویدادهای نوآورانه برشمرد و افزود: ارائه راهکارها و راه‌حل‌های خلاقانه به فراخور نیاز شرکت‌ها و واحدهای اقتصادی کشور از دیگر مزایای برگزاری رویدادهای مذکور است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، فرخ علیخانی؛ مدیرعامل گروه پتروپارس نیز با تشریح برنامه‌های گروه پتروپارس؛ جایگاه نخبگان جوان را در برنامه‌های منابع انسانی گروه پتروپارس قابل توجه توصیف کرد و گفت: با توجه به واقعیت‌هایی همچون مهاجرت و یا جذب نیروی انسانی شرکت‌ها توسط شرکت‌های رقیب و همچنین بازنشستگی نیروهای متخصص، ضرورت جذب نخبگان و دانشجویان برتر و آموزش آنها با هدف تقویت بدنه کارشناسی و مدیریتی شرکت‌ها، اهمیتی دوچندان دارد و این موضوع نیز، در صدر برنامه‌های گروه پتروپارس قرار دارد.

علیخانی با بیان اینکه حفظ، نگهداشت و افزایش ضریب کارآیی و اثربخشی نیروی انسانی برنامه‌ای بلندمدت است که به زمان معین و دوره‌ای خاص، محدود نبوده و به عنوان برنامه‌ای استراتژیک مورد توجه جدی گروه پتروپارس قرار دارد، اظهار امیدواری کرد: همکاری مشترک بنیاد ملی نخبگان و گروه پتروپارس بتواند ضمن تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و فراهم کردن زمینه‌های جدید برای همکاری متقابل، منشأ خیر و برکت برای کشور شود. 

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402053120447/%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%87%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87

توسط کنکور احمدی

تدریس کنکور استاد احمدی